Schooldammen.nl
Toernooien
Momenteel zijn er geen toernooien bekend
Volg Pinky op Twitter
Denken én bewegen - buitendambord

Voor scholen die graag zien dat kinderen buiten spelen, maar die ook oog hebben voor de fysiek wat minder sterke kinderen, biedt een buitendambord wellicht uitkomst.

Neem 100 'normale' stoeptegels, verf er om en om totaal 50 wit en u hebt een prachtig dambord van 3x3 meter. Voor passende schijven kunt u hier terecht.

Ontdek het zelf!

Hoor je wel eens iets over dammen en lijkt het je leuk om het eens te proberen of te leren? Dan kun je via je meester of juf een gratis pakket aanvragen voor de klas:

Of misschien doet jouw school al mee aan de schooldamkampioenschappen?
Lees hier dan meer wat je zelf kunt doen.

Wist je dat toptalent Jan Groenendijk ontdekt is met het schooldammen?

Plaats je eigen verslag

Plaats je eigen verslag of persbericht door het formulier in te vullen op onze speciale pagina

Klik hier

Meer uitdaging?

Ben je zó goed geworden dat je altijd van iedereen wint, op school en ook als je tegen andere scholen speelt? Dan wil je misschien wel eens proberen te dammen tegen andere goede dammers, die bij een club dammen....

Op Jeugddammen.com vind je allemaal informatie over toernooien waar kinderen aan mee doen die, net als jij, op school altijd heel veel winnen. 

Ds. Van Maasschool sterkste in Wapenveld

WAPENVELD – Het was een lange middag, met een felle strijd op het dambord. Team 1 van de Ds. Van Maasschool had uiteindelijk de langste adem en werd Kampioen schooldammen van Heerde en omstreken. Dat leverde naast de titel ook de wisselbeker op. Samen met de nummers 2 t/m 4, respectievelijk Het Talent 1, Goede Herderschool 1 en School met de Bijbel 1, gaan ze door naar de Regiofinale. Deze zal op woensdag 10 februari in Kampen plaatsvinden.

Ds. Van Maasschool sterkste in Wapenveld

Met elf teams leek een rondtoernooi het eerlijkst om de winnaar boven tafel te krijgen. Dat houdt in dat ieder team een keer tegen elkaar speelt. Maar 10 potjes dammen als de eer van je school op het spel staat, betekent dus ook 10 keer opnieuw opladen en goed concentreren. En dat viel niet voor iedereen altijd mee. Naar mate de tijd vorderde zag je op sommige borden ook wel de blunders toenemen. Kinderen vergaten te slaan of gaven soms onder tijdsdruk zomaar schijven weg. Met het ingaan van de laatste drie ronden was er nog van alles mogelijk. Hoewel de Goede Herderschool samen met de School met de Bijbel lange tijd aan kop gingen, was er zeker geen gedoodverfde winnaar. Toen na de laatste ronde de rook optrok, bleek niet alleen de Ds. Van Maasschool, maar ook Het Talent 1 de beide koplopers te hebben ingehaald. De Parel, die met maar liefst drie teams deelnam, kwam net te kort om zich voor de volgende ronde te plaatsen. Maar de school is vast van plan om volgend jaar sterker terug te komen, want de meester uit groep 8 gaat zich het komend jaar actief met schooldammen bezighouden. Hoe dat kan uitpakken blijkt wel uit het feit dat Het Talent ieder jaar weer tot in de kwartfinales weet door te dringen, onder leiding van meester Kalle, die vroeger zelf ook aan schooldammen deed.

Individueel kampioenschap
De kinderen die niet door zijn naar de volgende ronde, hoeven echter nog niet de handdoek in de ring te gooien. Zij kunnen vanaf 1 februari meedoen aan het individuele kampioenschap dat Damclub Ons Genoegen in Wapenveld voor de schooldammers organiseert. Gedurende acht maandagavonden gaan de basisscholieren onderling de strijd aan om de titel: Jeugdkampioen van Heerde en omstreken. Ook kinderen die niet hebben meegedaan aan het schooldammen, maar wel graag dammen, zijn van harte welkom!

 

Naam:1234567891011Tot.WPTot. BPEindstand
1Goede Herderschool 1536584647716553
2Goede Herderschool 231412053265279
3Het Talent 1578283666516562
4Het Talent 224024344536318
5School met de bijbel 1376662764615534
6School met de bijbel 206042041467277
7Ds. Van Maasschool 1485568868418621
8Ds. Van Maasschool 2232414012642510
9De Parel 145227276812435
10De Parel 216234406268346
11De Parel 3123522420232611
Bijschrift foto: Trots laten Marijn, Marijn en Mark hun beker en wisselbeker zien. Op de foto ontbreekt Steffan.
Geplaatst op woensdag 27 januari 2016 door WebM

Terug naar overzicht