Schooldammen.nl
Toernooien
Momenteel zijn er geen toernooien bekend
Volg Pinky op Twitter
Denken én bewegen - buitendambord

Voor scholen die graag zien dat kinderen buiten spelen, maar die ook oog hebben voor de fysiek wat minder sterke kinderen, biedt een buitendambord wellicht uitkomst.

Neem 100 'normale' stoeptegels, verf er om en om totaal 50 wit en u hebt een prachtig dambord van 3x3 meter. Voor passende schijven kunt u hier terecht.

Ontdek het zelf!

Hoor je wel eens iets over dammen en lijkt het je leuk om het eens te proberen of te leren? Dan kun je via je meester of juf een gratis pakket aanvragen voor de klas:

Of misschien doet jouw school al mee aan de schooldamkampioenschappen?
Lees hier dan meer wat je zelf kunt doen.

Wist je dat toptalent Jan Groenendijk ontdekt is met het schooldammen?

Plaats je eigen verslag

Plaats je eigen verslag of persbericht door het formulier in te vullen op onze speciale pagina

Klik hier

Meer uitdaging?

Ben je zó goed geworden dat je altijd van iedereen wint, op school en ook als je tegen andere scholen speelt? Dan wil je misschien wel eens proberen te dammen tegen andere goede dammers, die bij een club dammen....

Op Jeugddammen.com vind je allemaal informatie over toernooien waar kinderen aan mee doen die, net als jij, op school altijd heel veel winnen. 

HF NK welpen in Baarn groots evenement

Nog maar 9 of 10 jaar zijn ze. De welpen die zaterdag 11 april in Baarn met enthousiasme de halve finale schooldammen speelden. Geweldig hoe ze urenlang totaal 9 wedstrijden speelden.

HF NK welpen in Baarn groots evenement

Lang was het spannend in de bovenste regionen bij de tussenstanden. Na enkele wedstrijden stond  Eben Haëzer  uit Bennekom al aan kop en stond die niet meer af. Hoewel de Oranje Nassauschool uit Stolwijk voortdurend op het vinkentouw zat. De andere achtervolgers haakten de laatste 2 partijen af. Maar ook de strijd om plaats 3 was vinnig. Die was belangrijk, omdat de bovenste drie uiteindelijk de finale van Nederland spelen op 30 mei. 

Prachtig hoe die jonge mensen bij het begin van elke wedstrijd minuten lang stil en geconcentreerd achter het bord zaten met rode konen op het gezicht. Lekker even verlost van die smartphone, proberend voor hun school de eer te verdedigen. Hun verrichtingen werden op enige afstand gevolgd door tientallen ouders en begeleiders van de scholen uit Noord-Holland, Utrecht en Gelderland.

De organisatie lag in handen van Dam Vereniging Soest-Baarn. Toernooi-organisator Ton van der Ploeg zag tevreden toe hoe in het Rode Kruisgebouw aan de Burg. Penstraat de wedstrijden verliepen.

EinduitslagAW+ SB WPKlr1234567890
1Eben Haëzer9175073-1645566675
2Oranje Nassauschool91654741255886686
3CBS de Regenboog9114479-1432564488
4De Garve9104480-1336426848
5De Kinderkring9732831303442664
Eben-Haëzerschool9732831202644428
7De Pijler973183-1224264245
8Zonnewijzer9730831224024646
9Columbus9625841100426444
10De Opstap921888-1320040324
HF NK welpen in Baarn groots evenement

Geplaatst op zondag 12 april 2015 door cor

Terug naar overzicht