Schooldammen.nl
Toernooien
Momenteel zijn er geen toernooien bekend
Volg Pinky op Twitter
Denken én bewegen - buitendambord

Voor scholen die graag zien dat kinderen buiten spelen, maar die ook oog hebben voor de fysiek wat minder sterke kinderen, biedt een buitendambord wellicht uitkomst.

Neem 100 'normale' stoeptegels, verf er om en om totaal 50 wit en u hebt een prachtig dambord van 3x3 meter. Voor passende schijven kunt u hier terecht.

Ontdek het zelf!

Hoor je wel eens iets over dammen en lijkt het je leuk om het eens te proberen of te leren? Dan kun je via je meester of juf een gratis pakket aanvragen voor de klas:

Of misschien doet jouw school al mee aan de schooldamkampioenschappen?
Lees hier dan meer wat je zelf kunt doen.

Wist je dat toptalent Jan Groenendijk ontdekt is met het schooldammen?

Plaats je eigen verslag

Plaats je eigen verslag of persbericht door het formulier in te vullen op onze speciale pagina

Klik hier

Meer uitdaging?

Ben je zó goed geworden dat je altijd van iedereen wint, op school en ook als je tegen andere scholen speelt? Dan wil je misschien wel eens proberen te dammen tegen andere goede dammers, die bij een club dammen....

Op Jeugddammen.com vind je allemaal informatie over toernooien waar kinderen aan mee doen die, net als jij, op school altijd heel veel winnen. 

Johan Frisoschool Schooldamkampioen in Gelderland bij Welpen

Met grote overmacht werd het 1e Welpenteam van de Johan Frisoschool uit Wageningen kampioen van Gelderland. Na 7 ronden spelen had het team alle wedstrijden gewonnen en 14 punten behaald.

Johan Frisoschool Schooldamkampioen in Gelderland bij Welpen

In dit team spelen Jamie en Marjory Feyt, Frank de Bruijn en Jasper Overbeek. Jamie en Marjory wonnen al hun partijen, Frank verloor er 1 en won er dus 6. Jasper verloor 2 keer en speelde 1 maal remise, maar won wel 4 maal.

Op de 2e plaats eindigde het 1e team van de Mr. G. Propschool uit Lochem met 11 punten.

De 3e plaats werd op weerstandspunten behaald door De Nederwoud uit Lunteren met 8 punten.

Dat het spannend was wie 3e zou worden blijkt wel uit de stand waar de teams 3 tot en met 6 allemaal 8 punten behaalden. De eerste 8 teams gaan door naar de halve finale van Nederland die op 6 plaatsen in poules van 10 worden gespeeld. De teams op de plaatsen 9 en 10 kunnen hebben een reserve plaats voor de halve finale behaald. Of zij ook doorgaan zal binnenkort blijken.

Eindstand en onderlinge resultaten
12345678901234AWPtWPSB
1Johan Frisoschool 1 6868.876.....7145349
2Mr. G. Propschool 1 246..66.5.6..7115235
3De Nederwoud044454..6....786127
4Mr. G. Propschool 2 2244...5..66.785529
5KBS Alfons Ariens 2 0.4472...6..6785329
6Johan Frisoschool 2 ..3.1.6648.4.784332
7KBS Alfons Ariens 1 024.6.4...2.5765523
8Eben-Haezer 112...24..864.765227
9Fontanusschool2..3.2..44.66764927
10De Borgwal 1.32..4..4.276764528
11De Borgwal 2....20.04.544754019
12De Boemerang.2.2..62.63.0744621
13Canadaschool...2.4.4214.4744321
14Kraatsschool....2.3.22484743925

Geplaatst op donderdag 10 maart 2016 door WebM

Terug naar overzicht